(1)
Нарахування та виплата відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (в повному кадровому обліку)

Нарахування та виплата відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (в повному кадровому обліку)

У Бухгалтерії для України нарахування відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами реалізовано через документ Нарахування зарплати. Розрахунок середньоденної заробітної плати в програмі не автоматизований, тому суми розраховуються вручну і вводяться в документ нарахування.
Більш детально процес нарахування і необхідні настройки описані нижче.

1. Створення нового нарахування:

1.1. Для нарахування відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами в плані видів розрахунку «Нарахування» (розділ «Зарплата і кадри», група «Довідники та настройки») слід створити нове нарахування, вказавши категорію «Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами».


1.2. Згідно зазначеної категорії автоматично заповняться параметри нарахування на вкладках «Податковий і бух. облік »і« Звіти », але при необхідності можуть бути відредаговані користувачем.


1.3. Спосіб відображення за замовчуванням використовується «Відображення лікарняних за рахунок ФСС» і також може бути змінений користувачем.


2. Нарахування відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами:

2.1. Нарахування відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами рекомендується робити при черговому нарахуванні заробітної плати. Після автоматичного заповнення документа «Нарахування зарплати» плановими нарахуваннями, слід «Додати» рядки з нарахуванням «Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами», сума нарахування розраховується вручну. За кожен місяць додається окремий рядок.


2.2. Після заповнення табличної частини документ необхідно «Перерахувати».

Зверніть увагу! Донарахування до мінімальної бази в розрахунку ЄСВ ФОП відбувається тільки за поточний місяць. Якщо за період перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами є необхідність провести донарахування ЄСВ ФОП, рекомендується на вкладку «Нарахування» додати вид нарахування «Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами» без зазначення суми нарахування і натиснути кнопку «Розрахувати».


3. Надходження коштів за рахунок ФСС:

3.1. Для відображення надходження коштів за рахунок ФСС створюється документ «Списання з банківського рахунку» з видом операції «Надходження коштів від ФСС».

3.2. Рахунок обліку з контрагентом вказується 378 рахунок. За командою «Додати» слід вказати статтю розрахунків ФСС «Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами».


4. Виплата коштів за рахунок ФСС:

4.1. Для виплати допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами від ФСС необхідно створити новий вид виплати, наприклад «Виплата допомоги по вагітності та пологах», з встановленим прапором «Розрахунок ПДФО та ЄСВ». У переліку нарахувань вказати нарахування «Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами».


4.2. У документі «Відомість в банк» (або «Відомість в касу») вказується в полі «Виплачувати» - «Виплата допомоги по вагітності та пологах». Після - натиснути кнопку «Заповнити» і «Розрахувати».


4.3. Далі на підставі «Відомості в банк» створити документ «Списання з банківського рахунку» для перерахування коштів співробітнику, і по кнопці «Документи по податках» створити документи для перерахування ЄСВ ФОП.

5. Аналіз даних:

5.1. Проаналізувати дані можна за допомогою звіту ОСВ за рахунком 663, 378.


6. Відображення відпустки по догляду за дитиною до 3-х років:

6.1. У «Бухгалтерії 2.0» повноцінного обліку робочого часу не реалізовано, отже немає можливості відобразити перебування співробітника у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Так як перебування у відпустці по догляду за дитиною не оплачується, слід призупинити нарахування по окладу документом «Кадровий переклад» з встановленим прапором «Змінити умови оплати праці» і в колонці «Розмір» очистити значення.