(0)
ДПС вказала алгоритм декларування ПДВ у зв’язку із воєнним станом

ДПС вказала алгоритм декларування ПДВ у зв’язку із воєнним станом

7 Марта 2022

ДПС вказала алгоритм декларування ПДВ у зв’язку із воєнним станом

ДПС проінформувала платників ПДВ про декларування податкових зобов'язань (ПЗ) та податкового кредиту (ПК) у зв'язку із запровадженням воєнного стану в Україні.

Платники податків для декларування податкових зобов'язань з ПДВ, які підлягають сплаті до бюджету за звітний період лютий 2022 року у податковій звітності з ПДВ за такий звітний період ПЗ та ПК декларують з урахуванням наступних особливостей:

- ПЗ та ПК, які станом на 24 лютого підтверджені зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК відображають у відповідних розділах податкової звітності у загальному порядку;

- ПЗ та ПК, які станом на 24 лютого та до кінця дії воєнного стану на всій території України не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК, відображають в податковій звітності з ПДВ на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів (документи РРО, акти приймання - передачі, акти виконаних робіт/наданих послуг, тощо), складених (отриманих) платником податку за операціями з постачання та придбання товарів/послуг.

Після завершення дії воєнного стану платники зобов'язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН всіх ПН та РК, реєстрація яких відтермінована на час дії військового стану, а всі ПЗ та ПК, задекларовані платниками під час дії такого воєнного стану на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягають обов'язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних ПН та РК, зареєстрованих в ЄРПН.

Водночас форма ПН/РК, з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 17.01.2022 р. № 15, буде доступна платникам податків після завершення воєнного стану, про що платників податків проінформують додатково.

Якщо у вас залишилися питання, потрібні роз’яснення, консультації експертів, в системаx ЛІГА:ЗАКОН ви отримаєте розгорнуті відповіді. Замовте безкоштовний тест-драйв.

Отримати доступ на 24 години