(0)
Новости

Новости

17 Вересня 2021

ДПС назвала шість ознак, за якими буде визнавати цивільно-правові договори з фізособами трудовими відносинами

Автор: Алла Король, головний редактор "БУХГАЛТЕР.UA"

Прес-служба Державної податкової служби України констатує, що для мінімізації витрат на оподаткування оплати праці платники податків часто підмінюють трудові договори з найманими працівниками цивільними договорами про надання послуг. За наявною у ДПС інформацією, лише за червень 2021 року платниками податків прозвітовано про 210 тис. осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами цивільно-правового характеру.

У ДПС звертають увагу, що чинним законодавством чітко розмежовано випадки, в яких можливе оформлення відносин цивільними договорами про надання послуг, а коли виключно трудовими.

При проведенні перевірок органами ДПС відносини будуть визнаватися трудовими за наявності однієї з таких ознак:

· робота виконується відповідно до вказівок і під контролем роботодавця, а працівник інтегрований в його організаційну структуру;

· робота виконується відповідно до визначеного роботодавцем графіку;

· робота передбачає надання інструментів, матеріалів і механізмів стороною, яка замовила роботу;

  • періодична виплата винагороди працівникові;
  • надання працівнику щотижневих вихідних днів і щорічної відпустки;

· оплата стороною, яка замовила проведення робіт, поїздок, що вживаються працівником для виконання роботи.

ДПС для упередження негативних наслідків для платників податків у подальшому просить уникати випадків підміни трудових договорів з найманими працівниками цивільними договорами про надання послуг . Також нагадують, що за використання праці неоформлених належним чином працівників законодавством передбачено фінансову та адміністративну відповідальність роботодавців.

Якщо у вас залишилися питання, потрібні роз’яснення, консультації експертів, в системаx ЛІГА:ЗАКОН ви отримаєте розгорнуті відповіді. Замовте безкоштовний тест-драйв.

Отримати доступ на 24 години