(2)
Формати документів

Формати документів

M.E.Doc

«M.E.Doc» –це система електронного документообігу, яка допоможе в роботі з документами різних типів і призначення: звітами, податковими накладними, актами, рахунками та ін.


Незмінно підтверджуючи статус лідера ринку та імідж надійного розробника ПЗ для бухгалтерської звітності, творці «M.E.Doc» уважно стежать за відповідністю форматів документів, що створюються і передаються за допомогою програми, офіційним нормам.

Так, усі регламентовані і не регламентовані документи, у тому числі податкові накладні та розрахунок коригування, відправляються контрагенту в форматі, затвердженому відповідним наказом УКРІНФОРМ (Наказ Міндоходів від 29.11.13 № 729 «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання та Опису довідників, що публікуються з Форматом (стандартом) електронного документа звітності суб'єктів господарювання»).

Документи підписуються відповідно до законодавства і вкладаються в додатковий транспортний контейнер, створений на основі транспортного контейнера УКРІНФОРМ для зручності роботи користувачів в програмі.

Транспортний контейнер прикріплює до документа додаткову інформацію, що дозволяє користувачам «M.E.Doc» отримати наступні переваги:

  • Графічне зображення факсимільних підписів.
  • Передачу квитанцій про реєстрацію документа в ДФС з ЕЦП УКРІНФОРМ.
  • Передачу реєстраційного номера документа.
  • Можливість ведення електронного документообігу структурними підрозділами організацій.
  • Відсутність потреби знати електронну адресу контрагента для отримання ним документів.


Цей контейнер,у свою чергу, підписується ЕЦП відправника, шифрується на сертифікат відкритого ключа шифрування контрагента і відправляється на СДО, звідки його забирає одержувач. У разі роботи з негативними розрахунками коригуваннями одержувач додатково підписує своїм ЕЦП отриманий незмінений документ у форматі УКРІНФОРМ з ЕЦП відправника.

Зверніть увагу: при отриманні документів (податкових накладних та розрахунків коригування) з ДФС підпис контролюючого органу накладається поверх вже накладеного підпису відправника. Саме ця послідовність дій гарантує, що документ, який Ви отримуєте або відправляєте, не змінювався і не відкривався, а також має всі необхідні підписи.

Безумовною перевагою електронного документообігу в комп'ютерній програмі «M.E.Doc» є не тільки використання актуальних форматів, затверджених державою, а й наявність додаткових доробок, створених для комфорту користувачів.