(2)
Захист інформації

Захист інформації

M.E.Doc

«M.E.Doc» –це система електронного документообігу, яка допоможе в роботі з документами різних типів і призначення: звітами, податковими накладними, актами, рахунками та ін.    

Розробник «M.E.Doc» розуміє, як важливо для Клієнтів бути впевненими в тому, що їх інформація надійно захищена і недоступна стороннім особам. З найпершого дня роботи комп'ютерної програми ми забезпечуємо захищений електронний документообіг – як з контрагентами, так і з державними органами. Ми зобов'язуємося це робити завжди, щоб кожен користувач нашого програмного забезпечення був переконаний, що


«M.E.Doc» = НАДІЙНІСТЬ


Для вищої міри збереження ваших даних в програму «M.E.Doc» вбудовано засіб криптографічного захисту «Надійний засіб електронного цифрового підпису», який пройшов державну експертизу в сфері криптографічного захисту інформації та повністю відповідає вимогам законодавства.

Ви завжди можете бути впевнені в юридичній значущості, цілісності і авторстві документа – за це відповідає технологія електронного цифрового підпису (ЕЦП). «M.E.Doc» підтримує роботу з сертифікатами електронного цифрового підпису більшості працюючих в Україні акредитованих центрів сертифікації ключів.

ЕЦП формується і перевіряється відповідно до державного стандарту ДСТУ 4145-2002. Формат підписаних документів відповідає вимогам наказу Міністерства юстиції України № 1236/5/453 від 20.08.2012 р.

Конфіденційність інформації при обміні електронними документами забезпечується їх шифруванням за допомогою криптографічного алгоритму, затвердженого державою (ДСТУ ГОСТ 28147: 2009). Формат зашифрованих повідомлень відповідає вимогам наказу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 739 від 18.12.2012 р. Відповідно до цього наказу для шифрування інформації використовується свій окремий сертифікат відкритого ключа шифрування, який не використовується для накладання електронного цифрового підпису.

Алгоритми і формати, реалізовані в програмному комплексі «Надійний засіб електронного цифрового підпису», відповідають державним стандартам і технічним вимогам, що підтверджується експертним висновком Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 05/02 / 02-2601 від 17.07.2014 р.

При відправці в державні органи (наприклад, у Державну фіскальну службу) підписаний і зашифрований електронний документ упаковується в транспортний контейнер, формат якого затверджено відповідним наказом державного органу-одержувача (Наказ ДПА України від 12.07.10 № 499).


СДО – наша особлива розробка для Вашого комфорту

Як і всі наші додаткові розробки, сервер електронного документообігу (СДО) створювався для того, щоб Ви отримували ще більше комфорту під час роботи в програмі. Це спеціальний сервер, який служить для прискорення процесу обміну документами між користувачами програми «M.E.Doc». Крім цього, СДО пропонує такі вигоди:

  • Автентифікація контрагента тільки за унікальним поєднанням полів ЄДРПОУ + код філії.
  • Доступ до документів можливий тільки після входу в систему з чинним сертифікатом ЕЦП.
  • Не потрібно знати електронну пошту контрагента.
  • Не потрібно зв'язуватися з контрагентом для передачі документа.
  • Документ доставляється автоматично при прийомі пошти в програмі.
  • При зміні електронної скриньки не потрібно нікого повідомляти, сервер самостійно знає, кому потрібно віддати документ при запиті.

«M.E.Doc» зв'язується з сервером документообігу (СДО) через два канали зв'язку: HTTP або e-mail. Спосіб роботи змінюється автоматично в залежності від поточних можливостей доступу програми в мережу Internet.

Пріоритетним є пряме з'єднання (HTTP), тому що воно є гарантованим способом доставки документа. Якщо кореспонденція надсилається поштою, то вона проходить велику кількість проміжних серверів різних власників, кожен з них може припинити процес доставки (лист може бути видалено як спам або втрачено при регламентних роботах поштових серверів).

При використанні прямого з'єднання програма відправника підключається безпосередньо до СДО і передає туди зашифрований документ. Відправник отримає повідомлення про те, що документ відправлений, а сам документ набуває відповідний статус – «Відправлено», після чого «M.E.Doc» відключається від СДО. Одержувачу приходить повідомлення, що на нього чекає документ на СДО, і він забирає його з сервера в свою програму і розшифровує на свої сертифікати ЕЦП.

Як бачите, схема документообігу через СДО проста і зрозуміла. Вона спрощує процедуру доставки документа Вашому контрагенту, виключає можливість перехоплення і / або розшифровки третіми особами.

Увага! Власники сервера і співробітники компанії-розробника не мають доступу до документів на СДО. Вони можуть бути розшифровані і прочитані тільки одержувачем, на сертифікат якого ці документи були зашифровані.