(0)
Заяви-розрахунки на отримання лікарняних подаються до ПФУ із 1 січня: інструкція роботодавцям

Заяви-розрахунки на отримання лікарняних подаються до ПФУ із 1 січня: інструкція роботодавцям

26 Грудня 2022

Заяви-розрахунки на отримання лікарняних подаються до ПФУ із 1 січня: інструкція роботодавцям

ПФУ наголошує, що із 1 січня 2023 року діятиме оновлена редакція Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». З цієї дати уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку стане саме ПФУ.

Для реалізації таких повноважень постановою правління ПФУ «Деякі питання фінансування для здійснення виплат та надання соціальних послуг, визначених Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 21.12.2022 р. № 28-3 передбачені особливості застосування Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління ФССУ від 19.07.2018 р. № 12, на період до прийняття правлінням ПФУ нового порядку.

Ще більше матеріалів та аналітики в системах ЛІГА:ЗАКОН

Отримати БЕЗКОШТОВНИЙ
доступ до ЛІГА:ЗАКОН

Для отримання фінансування страхувальник, як і раніше, подаватиме заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат за їх видами.

Таку заяву-розрахунок, починаючи з 1 січня 2023 року, подаємо через відповідний інтерфейс в особистому електронному кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

Всім роботодавцям буде доступна можливість сформувати та подати заяви-розрахунки безпосередньо з особистого електронного кабінету без залучення додаткового програмного забезпечення.

В пункту меню “Заяви-розрахунки” можна здійснити пошук та перегляд заяв-розрахунків цього страхувальника згідно визначених ним критеріїв: період реєстрації листків непрацездатності, тип заяви-розрахунку (за електронними листками непрацездатності); формування (редагування) та відправку заяви-розрахунку до ПФУ. При формуванні заяви-розрахунку використовується інформація з електронного листка непрацездатності та Реєстру застрахованих осіб.

Як і раніше, за електронними та паперовими листками непрацездатності будуть складатися окремі заяви-розрахунки.

Максимальна кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку становитиме 200 штук для поліпшення якості обслуговування та пришвидшення автоматизованого опрацювання заяв-розрахунків.

Також до заяви-розрахунку можна додавати коментарі, пояснення та, за необхідності, скановані копії документів, які можуть бути корисними при прийнятті рішення щодо фінансування.

Заяви-розрахунки за паперовими листками непрацездатності необхідно заповнювати в режимі ручного введення даних з прикріпленням сканованих копій паперових листків непрацездатності.

В той же час страхувальники, які з якихось причин не можуть користуватись електронним кабінетом на веб-порталі електронних послуг ПФУ, можуть скласти заяву-розрахунок в паперовій формі та подати її до будь-якого відділу обслуговування громадян (сервісного центру).

Ще більше матеріалів та аналітики в системах ЛІГА:ЗАКОН

Отримати БЕЗКОШТОВНИЙ
доступ до ЛІГА:ЗАКОН