(0)
Як заповнити код товару УКТ ЗЕД, код послуг ДКПП для заповнення в податкових документах в конфігурації «Бухгалтерія для України» в ред. 2.0

Як заповнити код товару УКТ ЗЕД, код послуг ДКПП для заповнення в податкових документах в конфігурації «Бухгалтерія для України» в ред. 2.0

В конфігурації «Бухгалтерія для України» в ред. 2.0 в довіднику «Класифікатор кодів для ПН» зберігаються списки кодів товарів і послуг для використання в податкових документах. За замовчуванням цей довідник не заповнений.
Для зручності та коректності заповнення рекомендується заповнювати довідник «Класифікатор кодів для ПН» через форми підбору з наперед визначених класифікаторів, які відкриваються за кнопками: «Підбір з УКТЗЕД» и «Підбір з ДКПП».
У вікні, що відкриється, можна обрати як окремий код, так і групу кодів. При виборі з класифікатора УКТЗЕД спочатку в шапці форми підбору слід визначити «Вид товару» – вітчизняного виробництва (кнопка «Товар») або імпортний товар (кнопка «Імпортований товар»). Від заповнення реквізиту «Вид» залежить коректність заповнення ПН.
Необхідні користувачу коди слід відмітити, натиснути кнопку «ОК» і довідник «Класифікатор кодів для ПН» буде заповнено обраними кодами автоматично.

Для автоматичного відображення кодів товарів та послуг в податкових документах наперед  їх необхідно задати в карточках номенклатури в реквізиті «Код для ПН (за замовч.)». Цей реквізит заповнюється двома способами  «Заповнити з кодів номенклатури» та «Заповнити з класифікатора».

  • При переході за посиланням «Заповнити з класифікатора» відкривається вікно довідника «Класифікатор кодів для ПН», в якому треба обрати необхідний код. Якщо довідник не заповнений, то необхідно створити код або підібрати з класифікаторів, як це викладено вище.
  • При переході за посиланням «Заповнити з кодів номенклатури» відкривається вікно довідника «Коди номенклатури для ПН», в якому треба обрати необхідний код. Якщо довідник не заповнений, то необхідно додати код за кнопкою «Створити».

При створенні податкового документу код та вид коду заповнюються автоматично з картки номенклатурної позиції.