(0)
Новости

Новости

13 Серпня 2020

Змінено правила перевірки дотримання законодавства про працю

23 липня набрала чинності постанова № 617, якою розмежував повноваження щодо проведення перевірок неоформлених працівників та інших порушень законодавства про працю між інспекторами Державної служби України з питань праці (Держпраці) та органів місцевого самоврядування. Про це нагадує сайт ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Із 23 липня 2020 року заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюються у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами Держпраці та її територіальних органів.

Органи місцевого самоврядування (інспектори праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад), мають право перевіряти питання:

- своєчасної та у повному обсязі оплати праці,

- дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці,

- оформлення трудових відносин.

Органи місцевого самоврядування здійснюють перевірки у формі також інспекційних відвідувань.

Отже, постановою КМУ фактично відокремлено два типи перевірок, а саме:

- заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю - здійснюються відповідно до вимог Закону № 877 та з урахуванням пунктів 2-4 Порядку № 823 органами місцевого самоврядування та інспекторами Держпраці;

- заходи державного контролю з питань виявлення неоформлених трудових відносин - здійснюються у формі інспекційних відвідувань виключно інспекторами Держпраці та її територіальних органів з дотримання вимог Порядку № 823.

Внаслідок підпорядкування Держпраці Мінекономіки службові посвідчення інспекторів праці мають бути переоформлені за формою, встановленою Мінекономіки.

Судові рішення, якими встановлено факт виконання працівниками робіт без укладення трудового договору (зокрема, за договором ЦПХ) є підставою для притягнення роботодавця до відповідальності, а також встановлення факту перебування працівника з роботодавцем саме у трудових відносинах (зокрема, в цілях отримання або перерахування пенсій, нарахування або та виплати зарплати, сплати ЄСВ тощо).


Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години