(0)
Новости

Новости

28 Вересня 2020

Які зміни чекають в 2021 році на транспортний податок і податок на нерухомість — законопроект від КМУ

Урядовий законопроект № 4101 про внесення змін до ПКУ передбачає чергову "малу податкову реформу", цього разу - в інтересах Держбюджету-2021. Зокрема, Кабмін пропонує змінити в ПКУ окремі норми в частині місцевих податків і зборів.

Так, уряд хоче зменшити поріг середньоринкової вартості легкових автомобілів, які є об'єктом оподаткування транспортним податком, із 375 до 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Тобто у 2021 році поріг середньоринкової вартості зменшиться з 2250 тис. грн до 1200 тис. грн з урахуванням мінімальної заробітної плати 6000 грн.

Також пропонують встановити у ПКУ, що об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є об'єкти житлової або нежитлової нерухомості, які здаються їх власниками не тільки у оренду, лізинг, позичку, а й за іншими цивільно-господарськими договорами. Тим самим планується запобігання можливості ухилення від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом передачі нерухомості в користування за договорами, назва яких є відмінною від зазначеної в ПКУ, наприклад, за договором управління майном.


Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години