(0)
Новости

Новости

10 Серпня 2020

Зменшено штрафи за несвоєчасну реєстрацію окремих ПН та РК в ЄРПН — Закон № 786-ІХ набрав чинності

Набрали чинності частина норм Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців», який Верховна Рада ухвалила 14 липня 2020 року. Зокрема, запрацювали норми, якими передбачено зменшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію окремих ПН та РК в ЄРПН.

Закон також передбачає і спрощення ведення обліку для фізичних осіб - підприємців, доступу до електронного кабінету платника податків та розширення його функціоналу. Однак ці положення запрацюють з 01.01.2021 р. Так, документ передбачає скасування обов'язкової книги обліку доходів для ФОП. Фізичним особам - підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі - паперовій чи електронній - із зазначенням суми доходу за місяць. Фізичні особи - підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Крім того, закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення.

Також при перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування.


Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години