(0)
Новости

Новости

3 Березня 2021

Затверджено порядок формування електронних довідок про оціночну вартість об'єкта нерухомості

Наказом ФДМУ від 12.01.2021 р. № 24 в новій редакції виклали Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку.

Він встановлює механізм ведення ФДМУ Єдиної бази даних звітів про оцінку, формування електронних довідок про оціночну вартість об'єкта нерухомості та реєстрації звітів про оцінку майна, складених суб'єктами оціночної діяльності (оцінювачами). Здійснюють це для цілей обчислення доходу платника податку - фізичної особи від продажу (обміну) нерухомого майна, а також доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок майна (крім випадків успадкування та/або отримання у дарунок майна, вартість якого оподатковується за нульовою ставкою), доходу, отриманого за іншими правочинами, за якими здійснюється перехід права власності на нерухомість, дохід за якими підлягає оподаткуванню.

На запити фізичних або юридичних осіб здійснюватиметься електронне визначення оціночної вартості об'єкта нерухомості, розраховане модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку.

За результатом визначення оціночної вартості об'єкта нерухомості сформують довідку про оціночну вартість об'єкта з автоматичним присвоєнням кожній з них унікального реєстраційного номера.

Ця довідка буде чинною впродовж 30 календарних днів з дня її формування Єдиною базою.

Нагадаємо, що сервіс електронних довідок про оціночну вартість буде запущено в ІІ кварталі 2021 року. Про це повідомляли в ФДМУ.    

   Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Безкоштовно отримати доступ до усіх матеріалів:

Отримати доступ на 24 години