(0)
Розрахунок компенсації відпустки при звільненні в 2024 році для конфігурації BAS Комплексне управління підприємством

Розрахунок компенсації відпустки при звільненні в 2024 році для конфігурації BAS Комплексне управління підприємством

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 957 від 08.09.23 р. встановлено окремий порядок розрахунку середнього заробітку для компенсації відпусток, зароблених до 2024 р.

В даній інструкції ми на прикладі розглянемо як розрахувати компенсацію за невикористані дні відпусток при звільненні співробітника в 2024 році для конфігурації BAS Комплексне управління підприємством (BAS КУП).

Насамперед в програмі BAS Комплексне управління підприємством необхідно провести відповідне налаштування, для цього:

  • зайдіть в розділ «НДІ і Адміністрування – Настройка розділів – Кадри»;
  • встановіть прапор «Розраховувати залишок відпустки за календарними днями».

Дане налаштування дозволяє автоматично розраховувати залишки щорічних відпусток (в тому числі накопичені до 2024 року) в документах «Відпустка» та «Звільнення».

Розглянемо на прикладі:

Співробітниця Ляшко В. І. прийнята на роботу 01.09.2023 року. В грудні 2023-го вона була у щорічній відпустці 3 календарних дні, а 19 березня 2024 року написала заяву на звільнення. Станом на 19 березня 2024 року загальний залишок невикористаної відпустки становить 10 днів.

Щоб це перевірити, відкрийте звіт «Залишки відпусток», який розташовано за шляхом «Кадри – Звіти по кадрах – Залишки відпусток».

Залишки  відпусток, набуті до 2024 року (у нашому прикладі це 5 днів), необхідно компенсувати окремим документом «Відпустка» з видом нарахування «Компенсація відпустки» на дату звільнення.

Розрахунковий період для середнього заробітку оберіть вручну на формі-калькуляторі розрахунку.

Залишок невикористаної відпустки, набутий в 2024 році, необхідно компенсувати безпосередньо в документі «Звільнення». За потреби перевірте розрахунковий період (12 останніх місяців) для розрахунку середнього заробітку.

Щоб перевірити всі нарахування при звільненні співробітника, відкрийте звіт «Розрахунковий листок» в розділі «Зарплата – Звіти по зарплаті – Розрахунковий лист».

Щоб перевірити правильність компенсації невикористаних відпусток при звільненні, перейдіть за посиланням «Як працівник використав відпустку?» в проведеному документі «Звільнення».

Тепер ви знаєте, як розрахувати компенсацію відпустки при звільненні в 2024 році для конфігурації BAS Комплексне управління підприємством.

Але якщо потрібна допомога, звертайтеся! Ми з радістю допоможемо!

Інші інструкції компанії СОФТКОМ за посиланням.

Відео-інструкції СОФТКОМ на YouTube каналі за посиланням: https://www.youtube.com/@softcomukraine4469