(2)
Індексація зарплати в  BAS Бухгалтерія для України 2.0

Індексація зарплати в  BAS Бухгалтерія для України 2.0

  1. Заповнюємо нормативно-довідникову інформацію. Для цього в основному меню (зліва) вибираємо пункт «Довідники».
  2. Обираємо розділ «Настройки обліку зарплати».
  3. У довіднику відкриваємо запис (регістр). Якщо його немає, натискаємо правою кнопкою миші в будь-якому полі довідника і вибираємо в контекстному меню пункт «Створити» – відкриється регістр «Настройки обліку зарплати по організації».
  4. У відкритому регістрі натискаємо на посилання на інший регістр – «Нормативні величини для розрахунку зарплати».
  5. Переходимо на вкладку «Індекс інфляції».
  6. Додаємо запис про індекс інфляції в довідник. Натискаємо на кнопку «Створити», вказуємо дату (період), за який вносимо індекс інфляції, вказуємо величину індексу і натискаємо на кнопку «Записати і закрити».
  7. Для автоматичного розрахунку індексації у програмі слід призначити співробітнику зумовлений вид нарахування: індексація зарплати за допомогою документу «Прийом на роботу» або «Кадрове переведення». Розмір у кадрових документах не вказується.

У місяці підвищення тарифної ставки (посадового окладу) індекс споживчих цін враховують за 1 або 100 %. Для подальшої індексації його рахують наростаючим підсумком з місяця, наступним за місяцем такого підвищення..

При визначенні базового місяця індексації, зверніть увагу на п.10.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення №1078: «Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Розглянемо приклад.
Працівник прийнятий на роботу у 10-му місяці 2014р. А з 01.2016р. йому здійснено підвищення посадового окладу.

В BAS Бухгалтерія для цього використовується документ «Кадрове переведення», що знаходиться в розділі «Зарплата і кадри».

На підставі даного документа потрібно створити документ «Зміна параметрів розрахунку індексації».

Новостворений документ потрібно тільки «Провести і закрити».

Далі створюємо документ «Нарахування зарплати» і перевіряємо розрахунок індексації.