(0)
Новости

Новости

9 Грудня 2020

Що загрожує власникам землі у 2021 році, якщо їх право посвідчує старий держакт на землю — Мін’юст

Заступниця міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук наголосила на необхідності дотримуватись "базових правил майнової гігієни", аби захистити свою землю від нечесних "ділків". Це допоможе після скасування в Україні з 1 липня 2021 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, інформує сайт міністерства.

Йдеться про наступні процедури в інтересах власників землі:

- потурбуватися про належне оформлення документів, що посвідчують право власності,

- присвоєння кадастрового номеру ділянці і внесення відповідних відомостей до ДРП.

Якщо речове право зафіксовано лише на паперових носіях, наприклад, на руках є державний акт на землю старого зразка і коректні відомості про земельні володіння досі не відображені у ДЗК, варто спершу подбати про присвоєння ділянці кадастрового номеру, а потім - про офіціалізацію статусу власника землі у ДРП.

"Так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто держава їх визнає. Проте сьогодні головною умовою для проведення будь-яких юридичних операцій із землею є присвоєння їй кадастрового номеру, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудок - оцифрування відповідних відомостей: внесення їх до ДРП. Сподіваємося, що відкриття ринку землі в Україні стане потужним імпульсом для розвитку української аграрної галузі й залучення інвестицій, але аж ніяк не для активізації "реєстраційного" рейдерства", - додала Ольга Оніщук.


    Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Безкоштовно отримати доступ до усіх матеріалів:

Отримати доступ на 24 години