(0)
Новости

Новости

24 Квітня 2020

Держава компенсуватиме роботодавцю дві третини ставки працівника під час карантину, але є нюанси

22 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину".

Постановою визначено розмір допомоги по частковому безробіттю за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки, але не більше розміру мінімальної зарплати.

Ця допомога надаватиметься на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення. За отриманням цієї допомоги малі та середні роботодавці можуть звертатися до центрів зайнятості.

Урядовий портал наводить слова міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігора Петрашка: "Ми закликаємо усіх роботодавців не звільняти людей, зберігати робочі місця. У разі вимушеного скорочення робочих годин для працівників або так званого часткового безробіття, уряд готовий компенсувати витрати на заробітну плату".

Додаткові подробиці про постанову навів у своєму Телеграм-каналі народний депутат О. Гончаренко:

- у разі вимушеного скорочення через карантин допомога надається територіальними органами служби зайнятості, в інших випадках роботодавцем (крім осіб, що працюють за сумісництвом);

- сума надається на строк скорочення діяльності плюс 30 днів після завершення карантину;

- роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплат у разі сплати єдиного внеску протягом шести місяців, що передують даті скорочення діяльності;

- роботодавець не може розривати трудовий договір з працівником, якому виплачувалася допомога протягом періоду, що дорівнює періоду виплати.

Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 72 години