(0)
Новости

Новости

7 Травня 2020

Як працюватиме єдиний рахунок для податків та ЄСВ — Кабмін уточнив порядок

Кабмін затвердив умови роботи єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ. Сталось це завдяки постанові від 29 квітня 2020 р. № 321. Саме нею був затверджений Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35-1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади. Сам Порядок запрацює 01.01.2021 р., а до того Мінфін і податківці повинні привести свої акти у відповідність з ним.

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через електронний кабінет. Зверніть увагу, що таке повідомлення подається юридичною особою ще й за кожним відокремленим підрозділом.

На підставі повідомлення про використання єдиного рахунка ДПС не пізніше наступного робочого дня після його подання платником включає такого платника до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок. Використання єдиного рахунка платником розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання повідомлення про таке використання.

Але повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунка можна лише один раз протягом календарного року. У разі відмови платника від використання єдиного рахунка воно припиняється починаючи з 1 січня наступного календарного року.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку № 666. Зарахування коштів на єдиний рахунок та перерахування з єдиного рахунка підтверджуються Казначейством шляхом надання ДПС інформації про рух коштів на єдиному рахунку. На підставі інформації про рух коштів на єдиному рахунку ДПС відображає кошти в єдиній картці платника у режимі реального часу, але не пізніше наступного робочого дня після отримання інформації від Казначейства. Інформація про рух коштів на єдиному рахунку має бути доступна платнику в електронному кабінеті в актуальному стані.

Порядок № 321 також визначає порядок дій платника та податківців щодо коштів, які законодавство вважає помилково та/або надміру сплаченими чи не зарахованими на єдиний рахунок.

Нагадаємо, що єдиний рахунок не може використовуватися для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.


Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 72 години