(0)
Мінфін змінив правила подання форми № 20-ОПП про об’єкти оподаткування

Мінфін змінив правила подання форми № 20-ОПП про об’єкти оподаткування

21 Липня 2020

Мінфін змінив правила подання форми № 20-ОПП про об’єкти оподаткування

Офіс великих платників повідомляє, що наказом Мінфіну № 323 затвердили зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Тим самим удосконалено порядок подачі повідомлення про об'єкти оподаткування за ф. № 20-ОПП.

Відокремлені підрозділи юрособи подають інформацію до контролюючого органу за основним місцем обліку про об'єкти оподаткування, які знаходяться на їх балансі. При цьому, юридична особа інформує про всі об'єкти оподаткування, крім тих, відомості щодо яких надані відокремленими підрозділами такої юрособи до відповідних контролюючих органів..

Повідомленням за ф. № 20-ОПП надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Відтепер, під час надання повідомлень за ф. № 20-ОПП має застосовуватися принцип укрупнення інформації, яка надається про об'єкт оподаткування (наприклад, при подачі інформації про об'єкти оподаткування - офіс, склад, магазин, які розташовані в одному офісному центрі за одною адресою буде достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, перелічивши у найменуванні: офіс, склад, магазин).

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об'єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за ф. № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в повідомленні за ф. № 20-ОПП як узагальнена з типом об'єкта оподаткування "автомобільні транспортні засоби" та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування".

Крім того, повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію такого об'єкта оподаткування у державному органі. Графа 12 "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування" повідомлення за ф. № 20-ОПП у такому разі не заповнюється.


Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години