(0)
Новости

Новости

1 Жовтня 2020

Оподаткування роялті за використання авторського контенту — до ПКУ підготовлені зміни

Умови оподаткування сплати винагороди правовласникам відповідно до законодавства про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав - дискримінаційні та мають бути скориговані. Так уважає група нардепів, котрі зареєстрували законопроект № 4088 від 14.09.2020 р.

Вони пропонують змінити окремі положення ПКУ, зокрема:

- уточнити, що до роялті відноситься, зокрема, платіж, який сплачується користувачем об'єктів авторського права і (або) суміжних прав на користь організацій колективного управління;

- передбачити, що вимоги пп. 6 пп 140.5.7 ПКУ не застосовуються до випадків нарахування платником податку роялті (відрахування (винагороди) правовласнику) на користь організацій колективного управління;

- конкретизувати, що для ФОП до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать роялті сплачені на користь організацій колективного управління.

Це дозволить платникам, що перераховують роялті через організації колективного управління, відкоригувати фінрезультат та не збільшувати його на суму таких платежів, а також уникнути донарахувань податкових зобов'язань податковими органами при перевірках.


Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години