(0)
Новости

Новости

18 Серпня 2021

Звільнені від сплати ЄСВ під час каратнину підприємці втратили право на отримання матзабезпечення від Фонду соцстраху

Управління нагляду Мінсоцполітики у листі від 01.07.2021 р. № 3637/0/290-21/45 розглянуло питання щодо зарахування до страхового стажу для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності місяців, протягом яких фізичні особи - підприємці були звільнені від сплати ЄСВ.

На думку міністерства, якщо у місяці настання страхового випадку фізособою - підприємцем не сплачено єдиний внесок, така особа втрачає статус застрахованої особи, а відтак право на отримання матеріального забезпечення відповідно до Закону № 1105 за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Це пояснюють тим, що однією із умов отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду є сплата єдиного внеску у розмірах та у строки, визначені Законом про ЄСВ.

Питання виникло через те, що після запровадження ковідного карантину до Закону про ЄСВ внесли зміни, за якими ФОПи тимчасово звільнялися від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року за себе.

Пізніше відбулася ще одна новація Закону про ЄСВ, за якою тимчасово звільнили від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску ФОПи першої групи платників єдиного податку: в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе.

  Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!
Безкоштовно отримати доступ до усіх матеріалів:

Отримати доступ на 24 години