(0)
Новости

Новости

23 Червня 2020

З липня 2020 року декларацію з ПДВ платники мають подавати щомісячно

Запровадження в рамках "малої податкової реформи", яка сталася завдяки коригування положень ПКУ нормами Закону № 466, єдиного звітного періоду для платників ПДВ викликало низку гострих запитань. Передусім платників хвилювала правильна відповідь на питання, починаючи з якого звітного періоду платники єдиного податку, які є платниками ПДВ, застосовують виключно звітний період місяць з метою подання податкової декларації з ПДВ? І ось податківці дали на це відповідь.

Якщо коротко, то, на думку податківців, останнім звітним періодом для платників податку, які подавали звітність з ПДВ щоквартально, буде ІІ-й квартал 2020 року. Починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію щомісячно.

Додатково у ДПС інформують, що від'ємне значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом, обчислене платниками податку в податкових деклараціях з ПДВ за ІІ-й квартал 2020 року, переноситься до декларацій за липень 2020 року.

Платники податку, які до внесення змін Законом № 466 подавали звітність щоквартально та до скасування квартального звітного періоду не подали звітність (квартальну) у визначені ПКУ терміни, після переходу на місячний звітний період подають за такі попередні звітні періоди, які дорівнювали календарному кварталу, квартальну звітність.

Уточнюючі декларації з ПДВ за звітні періоди, за які платники податку до внесення змін Законом № 466 подавали квартальну звітність з ПДВ, також подаються за звітний період, який дорівнює календарному кварталу.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 101.23 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)


Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години