(0)
Новости

Новости

9 Вересня 2020

Штрафна санкція за порушення строків реєстрації податкових накладних — як змінились розміри

Податківці видали розширене роз'яснення, котре стосується останніх змін в частині штрафів за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних. Йдеться про Закон № 786 та оновлення п. 73 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ, які чинні із 8 серпня 2020 року.

В ДПС нагадали, що в інформаційному листі № 13 надавали коментарі щодо нового п. 73, доданого Законом № 466 у підрозділ 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ. Відповідно до цього пункту (в редакції Закону № 466) підлягають перегляду неузгоджені та несплачені станом на 23 травня 2020 року штрафні санкції, нараховані з 1 січня 2017 по 31 грудня 2019 року, за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації ПН та/або РК до таких ПН в ЄРПН, складених за:

- операціями, які звільняються від оподаткування ПДВ;

- операціями, які оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою;

- операціями, які не передбачають надання ПН отримувачу (покупцю), а також ПН, складеної відповідно до п. 198.5 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених пп. "а" - "г" п. 198.5 ПКУ;

- відповідно до ст. 199 ПКУ;

- відповідно до абзацу 11 п. 201.4 ПКУ.

Ця норма поширюється на випадки, коли грошові зобов'язання неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження). У такому разі, контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку має здійснити перерахунок суми штрафу і надіслати (вручити) такому платнику нове податкове повідомлення-рішення із зазначенням нових розмірів штрафів.

У свою чергу Закон № 786 вніс дві суттєві зміни у цю процедуру.

По-перше, зазначені правила щодо перегляду штрафних санкцій були уточнені. Встановлено, що період, за який у платника ПДВ є право на перегляд, розпочинається з 1 січня 2017 року і закінчується 22 травня 2020 року (тобто датою набрання чинності Законом № 466, а не 31 грудня 2019 року, як передбачалося спочатку).

По-друге, розмір нарахованих і неузгоджених штрафів, які є предметом перегляду, знизили вдвічі від попередніх розмірів. Тобто штрафи становлять:

- у разі відсутності реєстрації - 2,5% від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 1 700 гривень;

- у разі несвоєчасної реєстрації - 1% від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 510 гривень.

Таким чином, ці перехідні штрафи є меншими за ті, що передбачені за аналогічні порушення у ст. 120 ПКУ в редакції Закону № 466.

Зазначені нові повідомлення-рішення будуть надіслані платникам податку податковими органами на підставі Закону, і не потребують подання додаткових заяв чи звернень.

Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години