(11)
M.E.Doc для банків

M.E.Doc для банків

З набранням чинності Наказом Міністерства фінансів України № 426 від 02.04.2012 року «Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття / закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби»

З 01 травня 2012 року банки України зобов'язані подавати повідомлення про відкриття / закриття рахунків платників податків до органів державної податкової служби в електронному вигляді за допомогою Інтернет-зв'язку з використанням електронного цифрового підпису.

Саме для цього фахівцями розроблена спеціальна конфігурація системи «M.E.Doc», яка, згідно з вимогами, наведеними в розділах IV та V вищезгаданого Порядку:
 • забезпечує формування та обробку файлів повідомлень, квитанцій та повідомлень-відповідей відповідно до затверджених форматами і вимогами ДПС України;
 • здійснює підписання і шифрування файлів за допомогою надійного засобу ЕЦП (спільного із засобами ЕЦП, що використовуються в органах ДПС), і відправить їх до ДПС України за допомогою мережі Інтернет.
Конфігурація програми «M.E.Doc»«Банківські рахунки» підтримує роботу посилених сертифікатів відкритих ключів, отриманих в акредитованому центрі сертифікації ключів «Український сертифікаційний центр», який співпрацює з органами ДПС України.

Для полегшення обміну документами з ДПС України програма:
 • виконує автоматичний прийом квитанцій і повідомлень-відповідей щодо обробки повідомлень про відкриття / закриття рахунків;
 • розміщує їх в зручному для перегляду вигляді.
За результатами Ваших відправлень у подальшому Ви можете:
 • провести аналіз, пошук і сортування необхідних документів в реєстрі за будь-якими необхідними реквізитами;
 • побачити повну і актуальну картину результатів прийому та обробки відправлених повідомлень у ДПС України.

Призначення конфігурації «Банківські рахунки»

Ця конфігурація дозволить Вам:
 • організувати процеси автоматичного виконання масового імпорту повідомлень про відкриття / закриття рахунків, створених в інших фінансово-облікових системах;
 • автоматично підписувати необхідні документи ЕЦП відповідальних осіб та печаткою банку (відповідно до вимог встановленого Порядку);
 • відправляти електронні документи в установленому форматі засобами телекомунікаційного зв'язку до органів ДПС України;
 • отримувати повідомлення про доставку та Файли-відповіді, а також експортувати відповіді на жорсткий диск.
Налаштування Конфігурації дозволяють задати часовий інтервал виконання автоматичної обробки кореспонденції.

Усі події, виконані в автоматичному режимі, фіксуються в журналі подій.

У відповідь від ДПС України надходять квитанції про отримання повідомлень, у прив'язці до самих повідомлень. Це робить зручним перегляд і пошук потрібних квитанцій або відповідей і дозволяє проводити угруповання даних реєстру станом повідомлень.

Будь-яке повідомлення-відповідь про взяття на облік в органах ДПС рахунків платників податків можна переглянути в зручному вигляді документа і експортувати у вигляді файлів xml, які відповідають встановленим форматом.

Крім того, програма «M.E.Doc», частиною якої є Конфігурація «Банківські рахунки», повністю дотримується вимог Порядку подання повідомлень про відкриття / закриття рахунків платників (Додаток 3), зокрема:
 • містить вбудований надійний засіб, сумісний із засобами ЕЦП, які використовуються в органах ДПС та працюють з посиленими сертифікатами відкритих ключів, сформованими акредитованими центрами сертифікації ключів;
 • підтримує встановлені формати файлів повідомлень, квитанцій і файлів відповідей;
 • створює в певному форматі і направляє на адресу ДПС України квитанцію про прийняття до обробки файл-відповіді після його отримання.
Але можливості Конфігурації«Банківські рахунки» цим не вичерпуються !!!

Як відомо, для ефективної організації обміну інформацією, накопичені дані вимагають певної обробки, систематизації, групування документів для подальшого аналізу проведеної роботи за рахунками.

З цією метою інтерфейс Конфігурації побудований таким чином, щоб надати користувачеві можливість максимально зручно і швидко отримати статистичні показники роботи за рахунками, а також за допомогою зручного інструменту угруповання даних провести аналіз великого обсягу накопичених документів реєстру повідомлень про відкриття / закриття рахунків.

Так, у будь-який час користувач може переглянути статистику подачі і обробки повідомлень за поточний рік у розрізі місяців і днів місяця, стану їх обробки в ДПС України, а також побачити загальну статистику станом на поточний момент з початку року. Це допоможе побачити повну картину про роботу з повідомленнями в рамках Вашого банку.

Конфігурація передбачає можливість фільтрації даних реєстру за такими параметрами, як стан документа (все, відправлено, отримана перша квитанція, зданий) і типом документа (рахункиу валютах, у цінних паперах, кореспондентські). Сортування даних проводиться за основними реквізитами документа, наприклад: дата операції, ЄДРПОУ (ДРФО), рахунок клієнта, валюта, найменування клієнта та інші.

Використовуючи вбудовані панелі, фільтри і функцію угруповання, можна уявити всю накопичену інформацію в різних розрізах. Наприклад, отримати інформацію на кшталт: «Рахунки за кожним клієнтом у валюті, які були зареєстровані на певну дату», «Рахунки в розрізі коду валюти, які були відправлені на реєстрацію в ДПС за кожним клієнтому звітному періоді» або «Рахунки в розрізі платників податків , коли валюти відкривалися і закривалися протягом місяця»і будь-які інші дані.

Конфігурація «Банківські рахунки» забезпечує подальше вивантаження даних реєстру в Excel у тому вигляді, в якому були відфільтровані і згруповані дані в реєстрі, з метою подальшого оперативного аналізу інформації.

Апаратні та програмні вимоги до комп'ютерів, на які буде встановлюватися Конфігурація «Банківські рахунки»

Процесор: Pentium – з тактовою частотою 1,8 – 2 ГГц і / або багатоядерний – від 1,6 ГГц і швидше.
Оперативна пам'ять:: не менш 1 Гб.
Жорсткий диск: не менш 1,5 (3) Гб вільного місця на жорсткому диску.
Операційна система: Програмний комплекс коректно функціонує на комп'ютерах з установленими операційними системами:
 • Windows 2003;
 • Windows XP;
 • Windows Vista;
 • Windows 7;
 • Windows 2008.
Додаткові пристрої:
 • пристрій для читання USB-накопичувачів;
 • пристрій для читання CD-дисків;
 • пристрій для читання гнучких дисків (дискет);
 • лазерний або струменевий принтер;
 • кольоровий графічний дисплей (роздільна здатність 1024 х 768);
 • маніпулятор типу миша.

Також для роботи програми в регіональних налаштуваннях ОС повинен бути встановлений російський або український мовний стандарт. Операційна система повинна підтримувати кирилицю.

На комп'ютері необхідна наявність встановленого пакета MS Office (додатки Word і Excel).

Для подання повідомлень про відкриття / закриття рахунків у ДПС України засобами телекомунікаційного зв'язку на комп'ютері, де буде функціонувати Конфігурація, необхідна наявність доступу до мережі Internet.