(0)
Інструкція з оновлення програми 1С:Підприємство 8

Інструкція з оновлення програми 1С:Підприємство 8


Для того, щоб Ви самостійно, просто і швидко змогли оновити програму 1С:Підприємство 8, Вашій увазі пропонується покрокова інструкція. Процес отримання і установки оновлень конфігурацій 1С:Підприємство наведено на прикладі 1С:Підприємство 8. Бухгалтерія для України.

Інструкція складається з трьох частин:
  1. Як отримати оновлення конфігурації 1С:Підприємство 8 з сайту СОФТКОМ – https://www.softcom.ua.
  2. Як встановити шаблон оновлення.
  3. Як оновити 1С:Підприємство 8 типової конфігурації.


1. Як отримати оновлення конфігурації 1С:Підприємство 8

Для завантаження оновлення для 1С:Підприємство 8 слід ввести з будь-якої сторінки сайту отриманий код користувача (реєстраційний номер програми) та пароль (мал. 1).
Їх Вам надасть співробітник компанії. Для отримання цього пароля слід заздалегідь подати заявку за посиланням https://www.softcom.ua/1c/register/.

register.JPG 

Малюнок 1.


Далі переходимо на закладку «Оновлення» (мал.2):

updates.JPG

Малюнок 2.

Після цього на сторінці Вам буде запропонована таблиця, де міститься: список програм, номера релізів, опис оновлень і кнопки для завантаження (мал. 3).
Як отримати оновлення 1С:Підприємство 8
Малюнок 3.

Для отримання оновлення виберіть свою програму, поточний релізі натисніть кнопку «Завантажити».

Після чого Ви потрапляєте на сайт користувачів 1С:Підприємство, вибираєте «завантажити оновлення»:Малюнок 4.

Ще раз вводите код користувача (реєстраційний номер програми) та пароль (мал. 5).Малюнок 5.

На сторінці вибираєте розділ «Зведена інформація», в якій вибираєте потрібну Вам конфігурацію. У нашому прикладі це конфігурація «Бухгалтерія для України». У вікні Ви вибираєте потрібний реліз, клацнувши мишкою на «номері версії» (мал. 6):Малюнок 6.

Після цього Ви потрапляєте на сторінку опису релізу, де вибираєте «Дистрибутив оновлення», а також «Зовнішня форма звіту ......», якщо такі присутні в даному оновленні (мал. 7).


Малюнок 7.
 
Доступ до інших конфігурацій програмних продуктів 1С:Підприємство 8, які не були зареєстровані, буде недоступний. На сторінці вибираєте пункт «Дистрибутив оновлення». У запропонованому вікні збереження файлу натискаєте кнопку «Зберегти». Далі Ви вказуєте папку, куди буде збережений файл оновлення.

Наприклад, можна створити на диску С: папку «Оновлення» і зберегти файл у ній. Не має принципового значення, куди буде збережений файл з дистрибутивом оновлення, однак зберігати файл краще там, де його можна буде потім легко знайти.

Після закінчення завантаження у створеній папці Ви зможете знайти архівний файл updsetup.exe. Клацніть двічі по цьому файлу, щоб розпакувати архів. У результаті в папці з'являться кілька нових файлів, у тому числі і файл setup.exe (мал. 8). Далі переходимо до установки шаблону оновлень.
 Як отримати оновлення конфігурації 1С:Підприємство 8
Малюнок 8.2. Як встановити шаблон оновлення

Отже, у папці «Оновлення» з'явився файл setup.exe – це і є файл інсталятора. Завдяки йому, система самостійно розпаковує архів і копіює файл шаблонів оновлення конфігурації 1С:Підприємство 8 в каталог, визначений за замовчуванням або за вказаним Вами шляхом. Один шаблон оновлень може використовуватися для оновлення декількох аналогічних конфігурацій. Це означає що, якщо необхідно оновити дві конфігурації Бухгалтерія 8, то шаблон досить встановлювати один раз.

Отже, для установки шаблонів оновлень клацніть двічі покажчиком миші по файлу setup.exe. У результаті відкриється форма помічника установки шаблону оновлення конфігурації (у нашому прикладі конфігурації «Бухгалтерія для України»). Вам слід натиснути кнопку «Далі».

Помічник установки шаблону оновлення конфігурації попросить Вас вказати шлях (каталог, папку), за яким розташовуються вже встановлені шаблони попередніх оновлень і куди слід встановити поточний шаблон (мал. 9). Помічник сам визначить каталог шаблонів, встановлений за замовчуванням у вашій системі. (Шлях до каталогу шаблонів може відрізнятися від прикладу, зазначеного на малюнку.) Рекомендуємо не змінювати шлях, який запропонує Вам помічник, тому що в подальшому система сама буде шукати там потрібні оновлення.

Після вибору каталогу натисніть кнопку «Далі». Якщо установка шаблону пройшла вдало, Вам залишиться тільки натиснути кнопку «ОК». Тепер шаблон поновлення встановлений у вашому профілі системі, і Ви можете переходити до наступного етапу.
Як встановити шаблон оновлення
Малюнок 9.3. Як оновити 1С 8 типової конфігурації

Процес оновлення типової конфігурацій 1С:Підприємство 8 починається з відкриття (запуску) програми в режимі «Конфігуратор» (мал. 10).
Як оновити 1С 8 типової конфігурації
Малюнок 10.

Режим «Конфігуратор» призначений для виконання різних службових дій (створення архівних копій, оновлення бази даних і здійснення налаштувань). Для збереження архівної копії бази 1С:Підприємство 8 і подальшого оновлення в цьому завданні буде використовуватися саме режим «Конфігуратор».

Увага! Перед оновленням конфігурації обов'язково потрібно зробити архівну копію бази даних.

Для створення резервної копії у режимі «Конфігуратор»у меню «Адміністрування» виберіть пункт «вивантажити інформаційну базу» (мал. 11). У вікні для створення резервної копії необхідно вказати шлях (папку), у якій Ви хочете створити архівну копію (так званий «файл вивантаження»). Наприклад, створіть на диску С: або диску D: папку 1С_Архів.

! Увага! Рекомендуємо давати інформативні назви файлів вивантаження – це допоможе істотно полегшити пошук потрібної копії в разі потреби.
 
Для запуску процесу створення архівної копії натисніть кнопку «Зберегти». Потім, після збереження, натисніть кнопку «ОК».
Як оновити типову конфігурацію 1С 8
Малюнок 11.

Після вдалого створення архівної копії інформаційної бази можна перейти безпосередньо до процесу оновлення конфігурації. Для цього в меню «Конфігурація» виберіть пункт «Відкрити конфігурацію» (мал. 12). Якщо цей пункт у Вас неактивний (сірого кольору), це означає, що конфігурація у Вас вже відкрита і можна переходити до наступного кроку.
Як оновити типову конфігурацію 1С 8
Малюнок 12.

При вдалому відкритті конфігурації відкриється вікно конфігурації. Якщо в правому верхньому куті вікна Ви побачите «сірий замочок», значить, Ваша конфігурація типова і Ви можете переходити до наступного кроку (мал. 13).
Як оновити типову конфігурацію 1С 8
Малюнок 13.

Якщо «замочка» немає, значить, до налаштування підтримки Вашої конфігурації вносилися зміни.

! Увага! Якщо до конфігурації вносилися зміни, використовувати цю інструкцію для поновлення такої конфігурації не можна.
 
У цьому випадку рекомендуємо Вам звернутися за допомогою з оновлення до фахівців, які здійснювали зміни в конфігурації.

Після того, як Ви переконалися, що конфігурація Вашого програмного продукту типова, переходьте до наступного кроку оновлення конфігурації.

Для цього в меню «Конфігурація» виберіть пункт «Підтримка» і підпункт «Оновити конфігурацію» (мал.14). Якщо цей пункт неактивний (сірого кольору), як правило, це означає, що конфігурація у Вас не відкрита. Поверніться назад і відкрийте конфігурацію знову, як показано на малюнку 12.
Як оновити типову конфігурацію 1С 8
Малюнок 14.

Потім програма запропонує знайти доступні оновлення (мал. 15). Якщо Ви вже встановили шаблони оновлень на свій комп'ютер, у діалозі програми натисніть кнопку «Далі».
Як оновити типову конфігурацію 1С 8
Малюнок 15.

Щоб здійснити пошук оновлення і завантаження з сайту, досить залишити тільки галочку «Шукати поновлення в каталогах» і вибрати адресу для пошуку, встановивши галочку у внутрішньому віконці (мал. 16), натиснути кнопку «Далі»:
Як оновити типову конфігурацію 1С 8
Малюнок 16.

Потім заповнити поля «Користувач» і «Пароль» для доступу на сайт оновлень і натиснути «Далі» (мал. 17)


Малюнок 17.

У цьому випадку пошук оновлень займе менше часу, ніж у випадку, коли всі галочки включені. Після цього відкриється вікно, в якому відповідні для Вашої конфігурації оновлення будуть виділені жирним шрифтом (мал. 18).


Малюнок 18.

Для продовження Ви двічі клацніть покажчиком миші на цьому оновленні або один раз за номером поновлення і натисніть кнопку «Готово». Далі натисніть кнопку «Продовжити оновлення».

На цьому етапі система видасть Вам інформаційне повідомлення про назву, постачальника та номер релізу Вашої поточної і нової конфігурації (мал. 19). У наведеному прикладі це конфігурація «Бухгалтерія для України».Малюнок 19.

Натисніть кнопку «ОК» (мал. 20). Залежно від можливостей Вашого комп'ютера, процес оновлення може зайняти деякий час.Малюнок 20.

Після оновлення конфігурації система запропонує оновити безпосередньо конфігурацію Вашої інформаційної бази даних. На цьому етапі відбудеться внесення всіх змін, викликаних оновленням конфігурації.

Для поновлення інформаційної бази даних натисніть кнопку «Так». Залежно від можливостей Вашого комп'ютера, цей процес оновлення може зайняти деякий час. Після цього система запропонує підтвердити внесення в конфігурацію Вашої інформаційної бази змін, викликаних оновленням (мал. 21).


Малюнок 21.

Для закінчення оновлення конфігурації бази даних натисніть кнопку «Прийняти» (мал.22), і після закінчення цього процесу конфігурація Вашої інформаційної бази буде оновлена.
Як оновити типову конфігурацію 1С 8
Малюнок 22.

Закрийте програму. Після цього запустіть її в режимі користувача «1С:Підприємство». При першому запуску після оновлення система самостійно внесе необхідні зміни в дані (наприклад, якщо змінилися ставки податків, змінить їх) і сформує для Вас звіт про зміни поновлення.

На цьому процес оновлення завершено, і Ваша програма актуалізована у відповідності з усіма змінами.