(0)
Новости

Новости

27 Жовтня 2017

Де сховано минулорічні авансові переплати з податку на прибуток

Пропонуємо Вашій увазі матеріал електронного аналітичного щоденника «БУХГАЛТЕР & ЗАКОН». Видання входить в системи ЛІГА:ЗАКОН. З питань використання видань «БУХГАЛТЕР & ЗАКОН» та «ЮРИСТ & ЗАКОН» чи їх підключення звертайтесь за тел.: (044) 501-3-700.
Документ:

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 26.09.2017 р. № 2049/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 


Кому читати:

платникам податку на прибуток

Що сталося:

податківці пояснили, що трапилось із сумами переплати "прибуткових" авансових внесків за минулі роки


.
Закони, пов’язані з цією статтею, детальні консультації, коментарі податкових органів – все це Ви знайдете в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Закажите бесплатную презентацию
У коментованому листі податківці пояснили механізм зарахування переплат, що утворилися ще за часів авансової сплати податку на прибуток. Нагадаємо: переплатами вважалися суми нарахованих і сплачених щомісячних авансових внесків понад суму нарахованого податку на прибуток за рік.

Свого часу такі переплати відображалися в рядку 13.7 додатка ЗП до Декларації з податку на прибуток і враховувалися у зменшення нарахованої суми податку на прибуток.

При цьому для сплати авансових внесків було запроваджено окремі коди бюджетної класифікації, а їх нарахування здійснювалося в окремих картках обліку.*

* Бюджетну класифікацію доповнено доходними рахунками для авансових внесків на підставі Наказу № 19.

Проте з часом рахунки для сплати податку на прибуток і авансових внесків об'єднали, а до бюджетної класифікації внесли відповідні зміни, які були затверджені Наказом № 651.

Своєю чергою автори листа наголошують, що з метою забезпечення виконання зазначених змін до описів алгоритмів контролю за податковими деклараціями було внесено відповідні доповнення, які впроваджено в ІС "Податковий блок".

Таким чином, як запевняють самі податківці, переплата авансів з податку на прибуток була автоматично врахована у поточних зобов'язаннях зі сплати цього податку.

<...> облік податку на прибуток й авансового внеску здійснювався за одним кодом бюджетної класифікації, що автоматично об'єднало всі переплати в інтегрованих картках платників податку і врахувало їх при оплаті поточних зобов'язань із цього податку та наявного податкового боргу в межах переплат.

(ІПК ДФС від 26.09.2017 р. № 2049/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Ретроспективні нариси з цієї тематики можна знайти у таких матеріалах:
  • "Занизили суму щомісячних авансів до 2015 року: як не втратити переплату?";
  • "Податківці не зараховують переплату з прибуткових авансів. Що робити?".


Роман Карп'юк, експерт, ЛІГА:ЗАКОН
1. Наказ № 19 – наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до бюджетної класифікації" від 17.01.2013 р. № 19.

2. Наказ № 651 – наказ Мінфіну "Про затвердження змін до бюджетної класифікації" від 20.07.2015 р. № 651.Законодавство, пов’язане з цією статтею,
консультації та коментарі податкових органів –
все це Ви знайдете в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Система ЛІГА:ЗАКОН беЗКОШТОВНА презентацІя