(0)
Новости

Новости

6 Жовтня 2020

Президент підписав Закон про продовження мораторію на стягнення боргів за валютною іпотекою

Сьогодні, 6 жовтня, Володимир Зеленський підписав Закон № 895-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Документом продовжується до 21 квітня 2021 року дія мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті, та встановлюється заборона на примусове стягнення майна (майнових прав), якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об'єктом незавершеного житлового будівництва.

Мораторій продовжено з огляду на ситуацію, у яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, та, як наслідок, неможливість сплачувати кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом.

Також встановлюється заборона на примусове стягнення іншого майна (майнових прав) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобов'язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, та заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.


Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години