(0)
Запроваджується електронна форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України

Запроваджується електронна форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України

30 Серпня 2022

Запроваджується електронна форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України

Отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України можна буде онлайн. Про це повідомив Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер в ефірі Національного єдиного марафону.

Зазначається, що у квітні цього року до ДРС звернулися представники бізнесу із проханням ініціювати вирішення питання щодо ризику подвійного оподаткування тих підприємців, які провадять діяльність віддалено, оскільки вимушено перемістились за межі території України та звернулись за тимчасовим захистом до інших країн.

Під час перебування за кордоном у таких суб'єктів господарювання виникає питання необхідності оподаткування в країні перебування доходу, отриманого на банківські рахунки, які відкриті в Україні, тобто з джерелом походження в Україні.

Ще більше матеріалів та аналітики в системах ЛІГА:ЗАКОН

Отримати БЕЗКОШТОВНИЙ
доступ до ЛІГА:ЗАКОН

"Для підтвердження резидентства України виникає потреба в отриманні довідки-підтвердження статусу податкового резидента України, але результат адміністративної послуги надається в паперовому вигляді, що ускладнює або взагалі унеможливлює її отримання в умовах воєнного стану для осіб, які виїхали за кордон. Зазначене могло б призвести до того, що громадяни України, не бажаючи цього, ризикували бути визнаними резидентами інших країн, а отже, сплачувати податки не в бюджет України. Це стосується всіх суб'єктів господарювання, а насамперед галузі IT, яка продемонструвала свою стійкість в умовах воєнного стану. За минулий рік галузь принесла понад $6,8 млрд експортних надходжень в економіку України", - йдеться в повідомленні.

За результатами ініціатив ДРС, спільно з Міністерством фінансів, Міністерством цифрової трансформації та Державною податковою службою України, прийнято наказ Міністерства фінансів України №248, яким:

- затверджено форму довідки-підтвердження резидентства для уникнення подвійного резиденства відповідно до міжнародних стандартів;

- визначено процедуру видачі відповідної довідки, зокрема в електронній формі;

- передбачено її видачу з транслітерацією англійською мовою.

Зазначимо, що наказ має пройти державну реєстрацію в Мінюсті та набере чинності після офіційного опублікування.