(0)
Новости

Новости

11 Червня 2021

11 червня опубліковано наказ Мінфіну про розкриття юрособами інформації про кінцевих бенефіціарів

Мінфін наказом від 19.03.2021 р. № 163 затвердив Положення про форму та зміст структури власності. Вказаний Наказ набирає чинності через місяць з дня його офіційного опублікування.

ДОПОВНЕНО! Опублікований в газеті "Урядовий кур'єр" від 11.06.2021 року, тому запрацює із 11.07.2021 року.

Про це повідомила прес-служба міністерства.

Структура власності - офіційний документо, який для встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в обов'язковому порядку надається держреєстратору.

Його готують в довільній формі та у вигляді схематичного зображення. В структурі власності показують всіх осіб, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.

Якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чітко не відслідковуються за даними ЄДР, то до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.

Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднено на офіційному вебсайті Мінфіну.

Звертаємо увагу, що Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX зобов'язав всі раніше зареєстровані юрособи подати держреєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (далі - КБВ) та структуру власності протягом 3 місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності. Цей термін триватиме із 11 липня до 11 жовтня 2021 року.

Цим Законом також зобов'язали підтримувати інформацію про КБВ та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти держреєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати держреєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

В Мін'юсті відповіли, чи доведеться всім юрособам повідомляти про КБВ у 2021 році. Там констатували - подача відомостей про КБВ юрособи вперше очікуватиметься у 2021 році якраз після прийняття нормативно-правового акту, яким затверджено форму та зміст структури власності юрособи.

Враховуйте, що Мін'юст перевірятиме факти неподання інформації про КБВ.


  Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Безкоштовно отримати доступ до усіх матеріалів:

Отримати доступ на 24 години