(0)
Новости

Новости

27 Жовтня 2020

Держреєстратори зможуть перевіряти достовірність судових рішень онлайн

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» запровадило інформаційний обмін з Державною судовою адміністрацією. Відтепер державні реєстратори та нотаріуси можуть отримувати повний текст судового рішення під час розгляду заяв у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.


«Інформаційний обмін з ДСА - це черговий крок у рамках реалізації антирейдерських заходів в Україні, - наголосив генеральний директор ДП «НАІС» Олексій Бережний. - Він унеможливить незаконну перереєстрацію права власності, інших речових прав на нерухоме майно на підставі заяв з використанням завідомо підроблених рішень та ухвал суду, а це означає додаткові гарантії захисту права власності в Україні».

Чому це важливо

Однією з підстав для зміни речових прав на нерухомість є рішення суду. У таких випадках заявник надає реєстратору рішення суду, проте єдиною можливістю перевірити справжність рішення, чи набрало воно чинності тощо, був письмовий запит до відповідного суду. Водночас у публічній версії Єдиного реєстру судових рішень низка важливих даних не розкриваються (замість конкретних імен та адрес використовуються Особа 1, Особа 2, Адреса 1, Адреса 2). Це давало змогу рейдерам знаходити будь-яке більш-менш схоже за суттю судове рішення та підставляти потрібні імена та адреси.

Що змінилось

Відтепер реєстратор у таких випадках перевіряє справжність рішення безпосередньо у Єдиному реєстрі судових рішень, отримуючи повну інформацію, що включає сторони справи, адреси тощо, у режимі онлайн.

Детальніше в системі ЛІГА:ЗАКОН!

Отримати віддалений доступ до усіх матеріалів безкоштовно

Отримати доступ на 24 години